Żyj zdrowo i wygodnie – wybierz odpowiedni catering dietetyczny dla siebie

on
5 (100%) 1 vote[s]

Catering dietetyczny inaczej nazywany jest dietą pudełkową, obecnie stał się bardzo modną formą spożywania posiłków. Składa się z pięciu lub czterech potraw, przyrządzanych i dowożonych każdego dnia dla klienta. Ogromną zaletą cateringu dietetycznego jest możliwość wyboru poszczególnej diety spośród wielu wariantów. Dodatkowo można określić ilość kalorii, jakie mają zawierać posiłki przygotowane na cały dzień.

Catering dietetyczny jest świetną opcją dla osób nielubiących gotować lub niemających dużo czasu na tego typu zadania. Wybierany jest głównie przez osoby chcące schudnąć i żyć zdrowo.

Na rynku cały czas wzrasta ilość firm cateringowych, które oferują przeróżne usługi dietetyczne. Każda dieta pudełkowa komponowana jest przez wykwalifikowanych dietetyków i sporządzana przez doświadczonych kucharzy. Pomaga utrzymać ładną sylwetkę, zniechęcić do podjadania i sięgania po niezdrowe produkty oraz dodaje energii i witalności.

Catering dietetyczny – korzyści i wskazania

Catering dietetyczny najczęściej wybierany jest przez osoby, które chcą zacząć prowadzić zdrowy tryb życia. Unikać wysokokalorycznych potraw, stracić kilka kilogramów i w końcu uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Drugą grupą osób sięgających po diety pudełkowe są osoby zabiegane i dużo pracujące, niemające czasu na przygotowanie zdrowych posiłków. Świetna możliwość odbioru posiłków na cały dzień w wskazanym miejscu i o określonej porze.

Inną grupą wielbicieli diet pudełkowych są osoby cierpiące na nietolerancje, niektórych produktów spożywczych lub nielubiące wskazanych składników. Dieta tego typu wyklucza wymienione produkty spożywcze np. ryby lub całkowicie eliminuje składniki zawierające gluten lub laktozę.

Oferowane diety pudełkowe przez firmy cateringowe bazują na określonej kaloryczności, programach dietetycznych przeznaczonych dla sportowców lub osób chcących schudnąć, rozwiązań dla wegan i innych.

Dieta pudełkowa – LightBox Kraków

Ciekawą ofertę cateringu dietetycznego posiada firma LightBox z Krakowa. Proponuje swoim klientom wybór określonej diety z kilku wariantów: Slim Optimum, Optimum, Vege, No Fish, Lactose Free, Gluten&Lactose Free. Poszczególna opcja dietetyczna LightBox charakteryzuje się:

  • posiłkami tworzonymi z niskokalorycznych składników, dobranymi w taki sposób, aby porcja była wystarczająco duża
  • wysoką wartością odżywczą potraw – pełnoziarniste produkty, świeże owoce i warzywa, wyselekcjonowane mięso, ryby i owoce morza (składniki dostosowane do wybranej diety)
  • doskonałym doborem produktów, dzięki czemu posiłki są smaczne i urozmaicone

Potrawy dostarczane są w estetycznym pudełku, a poszczególne posiłki znajdują się w bezpiecznych pojemnikach przy podgrzewaniu w kuchence mikrofalowej. Oprócz tego catering dietetyczny LightBox rekomendowany jest przez Instytut Żywności i Żywienia.

Dużą korzyścią cateringu dietetycznego LightBox jest możliwość wcześniejszego zobaczenia, z czego składać się będą posiłki. Można przestudiować cały tygodniowy jadłospis i zanim zamówimy catering sprawdzić czy potrawy będą dla nas pasowały.

Polecany artykuł: https://pieknojestwtobie.com/twoja-dieta-to-twoje-zdrowie-catering-dietetyczny-lightbox-z-krakowa/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *