Test blenderów kielichowych – porównujemy 3 popularne modele

5 (100%) 3 vote[s]

Chyba żadna pani domu nie przygotowuje zup-kremów, koktajli, przecierów czy sosów za pomocą sitka i tłuczka. Nie wyobrażamy sobie już życia bez blenderów. Dlatego dziś przedstawiamy trzy najbardziej popularne blendery kielichowe.

Blender stojący Zelmer ZSB1400B (SB1000)

Sterowany elektronicznie robot kuchenny zachwyca smukłą sylwetką. Przy jego pomocy można siekać, mieszać i ucierać praktycznie wszystkie produkty. Świetnie radzi sobie z kruszeniem lodu. Silnik o mocy 750 W pozwala na przygotowanie różnorodnych zup, sosów, koktajli. W razie potrzeby blender może zastąpić maszynkę i zmielić mięso. Sieka też owoce i warzywa. Ostrze wykonane ze stali nierdzewnej daje gwarancję długiej żywotności. Jest ono zdejmowalne, co znacznie ułatwia czyszczenie blendera.

Półtoralitrowy dzbanek to dość, by przygotować deser dla całej rodziny. Hartowane szkoło to nie tylko bezpieczeństwo, ale też możliwość mycia blendera w zmywarce.

Urządzenie posiada funkcję zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem. Jest to szczególnie przydatne, gdy w domu są małe dzieci.

Blender wyposażony jest w sześć trybów pracy – pięć prędkości + pulse. Dzięki temu można w łatwy sposób dostosować tempo pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Cena: 169zł

Mikser wolnostojący Bosh MMB21P0R

Kształtem nieco przypomina klepsydrę, ale nie należy tu dopatrywać się nawiązań do historii. Ten w pełni nowoczesny mikser z dzbankiem o mocy 500 W pozwala na swobodne przyrządzenie zup, koktajli, past, miksowanie owoców i warzyw, oraz kruszenie lodu. Dzbanek o pojemności półtora litra z miarką na bocznej ściance umożliwia przygotowanie jednorazowo dużej porcji. Ostrze ze stali szlachetnej bez problemu tnie różnorodne produkty. Stal szlachetna to gwarancja braku korozji, co przekłada się na czas pracy ostrza. Dzbanek wykonany jest z tworzywa sztucznego wolnego od BPA, co daje gwarancję przygotowania zdrowych i bezpiecznych produktów. Mikser posiada dwie prędkości pracy + pulse. Dzięki temu można dostosować tempo i rytm pracy do miksowanych produktów. Blender posiada funkcję zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem. Wyklucza to wypadki przy pracy w kuchni. Gumowe nóżki – przyssawki pozwalają ustabilizować blender w jednym miejscu i wyeliminować możliwość przesuwania się w czasie pracy.

Cena: 199zł

Avance Collection Blender Philips HR2195

Ten niezwykle nowoczesny blender kielichowy marki Philips zasługuje na uwagę choćby ze względu na silnik o mocy 900W. Takiej mocy nie oprze się żaden produkt. Duży, bo aż dwulitrowy, dzbanek daje możliwość przygotowania koktajli na przyjęcie czy spotkanie towarzyskie. Wykonany z wysokiej jakości szkła odpornego na zarysowania, niezmiennie zachwyca swym idealnym wyglądem.

Blender posiada płynną regulację prędkości sterowaną pokrętłem oraz funkcję pulse. Dodatkowo wyposażony jest w programowalne elektronicznie funkcje kruszenia lodu oraz cichej pracy. Na uwagę zasługuje sześcioramienne ostrze ze stali szlachetnej. Ta innowacyjna konstrukcja pozwala na szybkie i dokładne miksowanie nawet bardzo twardych produktów.

Odłączane ostrze i możliwość mycia wszystkich ruchomych elementów blendera w zmywarce to wygoda i gwarancja zachowania higieny w kuchni. Stopy antypoślizgowe, w jakie wyposażony jest blender kielichowy zapewniają stabilną i bezpieczną pracę.

Cena: 339zł

W powyższym zestawieniu bezapelacyjnie wygrywa blender kielichowy marki Philips. To, co zwraca uwagę i pozwala zdeklasować konkurencję to sześcioramienne ostrze o przesuniętym środku ciężkości. Pozwala to na wywołanie dodatkowych drgań ułatwiających i przyspieszających miksowanie.

W blenderach można przygotowywać jedzenie dla całej rodziny – także dla małych dzieci. Akcesoria do karmienia znajdziecie w sklepie internetowym dzidziszop.pl.

najlepszy blender do soków

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *